اظهارات حریرچی درباره ماجرای متخصصان بیهوشی

اظهارات حریرچی درباره ماجرای متخصصان بیهوشی
مبحث مربوط به سلامت برنج های تراریخته، ممنوعیت ویزیت همزمان چند بیمار در مطب، نبود طبی با عنوان طب اسلامی و روایی و جلسه وزیر بهداشت با نمایندگان متخصصان بیهوشی پیرامون انتقادات تعرفه ای آنها، از جمله مباحثی بود که قائم مقام و سخنگوی وزارت بهداشت به آنها پرداخت.

به گزارش صبحانه ، دکتر ایرج حریرچی در نشستی خبری در پاسخ به سوالی درباره مشکل متخصصین بیهوشی گفت: در روز گذشته وزیر بهداشت با همکاران بیهوشی جلسه ای مبتنی بر تفاهم و همکاری داشتند و مباحثی در این جلسه مطرح شد. باید توجه کرد که طبق بررسی که در دبیرخانه شورای عالی بیمه و کمیسیون اجتماعی دولت انجام گرفت و با توجه به مقتضیات مختلف و نظراتی که وجود داشت، کتاب تعرفه های نسبی در شهریور ماه تغییراتی کرد.
وزارت بهداشت، موافق واقعی شدن قیمت خدمات پزشکی است
لزوم قطع رابطه مالی میان بیمار و پزشک

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت با واقعی سازی تعرفه ها موافق است، افزود: حال سازمان های بیمه گر چه آنهایی که حق بیمه می گیرند و چه آنهایی که تابع بودجه دولتی هستند، باید بتوانند این تعرفه ها را تامین کنند. بنابراین واقعی سازی قیمت خدمات مورد نظر وزارت بهداشت است. همانطور که منتخبین جدید سازمان نظام پزشکی هم در موارد مختلف اعلام کردند، قطع رابطه مالی میان بیمار و پزشک مورد نظرمان است و همه پزشکان هم معتقدند که افزایش تعرفه نباید منجر به فشار مالی به بیماران شود. بنابراین تقویت بودجه بیمه ها ضروری است و باید بدانیم که در یک محیط مفاهمه کارها بهتر پیش می روند. از طرفی پزشکان ما سابقه درخشانی داشتند و در شرایط جنگ و فشارهای مالی اجازه ندادند که فشاری به مردم وارد شود.
حریرچی ادامه داد: فراموش نکنیم که در دهه شصت بسیاری از بیمارستان های دولتی نوبت های هفت تاهشت ماهه داشتند و مجبور بودیم بیماران را برای یک جراحی قلب باز به لندن یا پاریس اعزام کنیم. این در حالیست که اکنون تعداد اعزام بیماران به خارج از کشور کمتر از هشت نفر است.
بعید می دانم …

اظهارات حریرچی درباره ماجرای متخصصان بیهوشی

[ مشاهده متن کامل اظهارات حریرچی درباره ماجرای متخصصان بیهوشی در پایگاه خبری صبحانه آنلاین ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *