بسترسازی برای آموزش، راهبرد کمیته امداد است

معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد گیلان،گفت:راهبرد کمیته امداد بستر سازی از طریق ایجاد مهارت و آموزش جهت توسعه اشتغال پایدار و رونق کسب و کار است.
به گزارش ایسنا منطقه گیلان؛حبیب الله رضادوست گفت:یکی از حلقه های مفقوده نرخ بیکاری و نبود اشتغال عدم وجود مهارت و آشنایی با مشاغل و حرف در مددجویان است که این معضل تنها از طریق فراگیری آموزش و افزایش مهارتهای فردی حل می شود. فردی که فاقد آگاهی و آموزش است قدر مسلم در جستجوی شغل مناسب برای کسب روزی حلال باز می ماند و چنین فردی نمی تواند پاسخگوی نیازهای اساسی خود و خانواده باشد.
وی افزود:دست یابی به مدل توانمندسازی جهت کاهش مشکلات اقتصادی خانواده های تحت حمایت در گرو تدوین برنامه های آموزش محور با رویکرد افزایش مهارت های فردی در فراگیران است که در صورت شناسایی به موقع توانایی ها و استعدادها و شکوفایی آنان منجر به کاهش تقاضا برای حمایت خواهد شد.
رضادوست با تاکید بر برگزاری دوره های متنوع و مناسب با اقلیم استان من جمله پرورش دام صنعتی،کشت برنج توام با ماهی،پرورش طیور و سایر طرح های آموزشی تصریح کرد:تنها در طی ۵ دوره ی آموزشی تعداد ۵۲۳ نفر از مددجویان از آموزش های لازم برخوردار شدند و علاوه برآن تعداد ۹ هزارو ۹۰۰ نفر نیز در سال ۹۵ آموزش مهارت آموزی، توسعه و پایدار سازی، کارآفرینی و آموزش حرفه آموزی دانش آموزان تحت حمایت بودند.
وی با اظهار خرسندی از استقبال چشمگیر مددجویان از برنامه های آموزشی این نهاد افزود:براساس منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال به اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در سال جاری نیز این امر با مشارکت و همدلی بانکهای عامل استان و …

[ مشاهده متن کامل بسترسازی برای آموزش، راهبرد کمیته امداد است در خبرگزاری دانشجویان ایران ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *