حجتی تولید برنج تراریخته را تکذیب کرد

حجتی تولید برنج تراریخته را تکذیب کرد

وزیر جهاد کشاورزی عملکرد بخش کشاورزی در راستای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: تولید برنج تراریخته نداریم، انحصاری در واردات روغن نیست. برسر قیمت خرید گندم با شورای اقتصاد اختلاف نظر داریم.

به گزارش افکارنیوز ،
 محمود حجتی نجف آبادی در گفتگوی ویژه خبری در بخش تأمین نیازهای کشاورزی به تکیه بر استفاده از تولید داخل اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به طراحی و اجرای پروژه هایی همچون ذخیره سازی، افزایش تولیدات گلخانه ای، افزایش تولیدات محصولات زراعی مانند گندم و نیشکر، سیاست های نوین آبیاری، بخش گلخانه ها، کشت در قفس و افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی که در ستاد مربوطه به تصویب رسیده است مکلف هستیم. 
او ادامه داد: پیشتر اعلام کردیم تا در افق چشم انداز تراز غذا که منهای ۱،۸ میلیارد ریال بوده این رقم را به صفر برسانیم. 
حجتی از میزان واردات سال قبل که حدود ۹۴، دو میلیارد دلار بود و امسال قرار است به منهای صفر برسد خبر داد و گفت: این رقم معادل ۴۰۰ میلیون دلار است. 
وزیر جهاد کشاورزی با تکیه بر تنوع اقلیمی و منابع کشور تصریح کرد: در بخش کشاورزی مزیت هایی داریم که محصولاتمان در دنیا می تواند قابل رقابت باشد، امسال علی رغم همه کاستی ها، مصوباتی در زمینه برخی محصولات کشاورزی از قبیل کشمش، نیشکر و همینطور شیر که نیازمند یارانه های صادراتی بوده داشته ایم اما بازهم شرایط طوری نیست که بتوانیم به راحتی با رقبای خود در بخش بین الملل رقابت کنیم البته محصولات صادراتی زیادی همچون زعفران، گوجه فرنگی و غیره داریم. 
حجتی گفت: ما …

حجتی تولید برنج تراریخته را تکذیب کرد

[ مشاهده متن کامل حجتی تولید برنج تراریخته را تکذیب کرد در شبکه اطلاع رسانی اتحادیه طلا جواهر و سکه تهران ]

لینک منبع

۱۴ February 2017 | 3:19 pm

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *