در ایام عید از سالاد و سبزی بیشتری استفاده کنید -آکا آکاایران : در ایام عید از سالاد و سبزی بیشتری استفاده کنید


در ایام عید از سالاد و سبزی بیشتری استفاده کنید -آکا آکاایران : در ایام عید از سالاد و سبزی بیشتری استفاده کنید

آکاایران : در ایام عید از سالاد و سبزی بیشتری استفاده کنید
تغذیه
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت به مردم توصیه کرد که در ایام عید مراقب اضافه وزن و چاقی باشند و از سالاد و سبزی بیشتری استفاده کنند.
زهرا عبدالهی مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به ایام نوروز و مصرف تنقلات این ایام در دید و بازدید ها گفت: باید افراد این موضوع را مد نظر قرار دهند که فلسفه عید بهانه ای برای دیدار دوستان و اقوام است نه خوردن بیش از نیاز که باعث افزایش وزن می شود. در این ایام که مصرف شیرینی و آجیل مرسوم است، باید مراقب اضافه وزن و چاقی بود. به همین دلیل بهتر است در وعده های غذایی مصرف مواد نشاسته ای مثل نان ، برنج، ماکارونی ، غذاهای چرب و سرخ شده و پر روغن کمتر و سالاد و سبزی بیشتر مصرف شود.
به گزارش آکاایران : وی بیان کرد: با توجه به این که دورهمی های این ایام با مصرف شیرینی ، آجیل و انواع میوه همراه است باید هنگام خرید این تنقلات به نکاتی توجه کرد. هنگام خرید آجیل باید دقت کرد که مغز دانه ها نباید آفت زدگی داشته باشد. با توجه به درصد بالای روغن در این مواد، نباید طعم تند پیدا کرده باشد، در غیر این صورت این امر نشانه فساد روغن است. آجیل ها نباید دارای رنگ غیرطبیعی باشد؛ چرا که برخی از افراد سودجو به هنگام بو دادن برخی از مغز ها از رنگ های غیرمجاز صنعتی یا شیمیائی استفاده می کنند که مصرف آن ها سرطان زا است.
وی ادامه داد: این اقلام نباید در خارج از فروشگاه در معرض گرد و غبار قرار گیرند بلکه باید در شرایط خشک و خنک …

[ مشاهده متن کامل در ایام عید از سالاد و سبزی بیشتری استفاده کنید -آکا آکاایران : در ایام عید از سالاد و سبزی بیشتری استفاده کنید در آکاایران ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *