سوزاندن بقایای شلتوک سلامت ساکنان لنجان را به خطر می اندازد

سوزاندن بقایای شلتوک سلامت ساکنان لنجان را به خطر می اندازد
اصفهان، ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان لنجان در غرب اصفهان گفت : سوزاندن باقی مانده شلتوک برنج در مزارع کشاورزی موجب آلودگی محیط زیست و به خط افتادن جان ساکنان این خطه می شود.

همت علی انصاری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعدادی ازکشاورزان براین باورند که با سوزاندان بقایای مزارع ‘شلتوک ‘آفت ‘کرم ساقه خوار برنج’ برای سال های آینده کنترل می شود.
وی افزود:ازنظرکارشناسی علمی کشاورزی این رویه بی اساس است چون کرم ساقه خوار برنج به گرما وحرارت حساس است و در شرایط بروز حرارت و گرما تا عمق ۱۰سانتیمتر خاک نفوذ کرده و پنهان می شود.
وی راه های کنترل ومبارزه با این آفت را کف برُکردن محصول،رعایت تناوب زراعی ومبارزه ، آیش، شخم زمستانه، مبارزه بیو لوژیکی و شیمیایی دانست و گفت: راه مبارزه با این آفت سوزاندن کاه وکش مزارع نیست.
وی آلودگی محیط زیست وبه خطر انداختن سلامت شهروندان را ازعواقب جبران ناپذیر آسیب رسانی به محیط زیست و کشاورزی دانست و تاکید کرد: براساس ماده ۶۸۸قانون مجازات اسلامی، مرتکبان به چنین اعمالی مشمول مجازات هستند.
مسئول واحد زراعت جهاد کشاورزی لنجان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در سال گذشته تا ۸۰درصد از سوزندان پوشال ها و عواقبآن جلوگیری شده است .
مرادی تصریح کرد: پوشال های برنج موارد مصرف زیادی از جمله خوراک دام سبک و سنگین ، بسته بندی اجناس شکستنی ، حمل ونقل میوه، برگرداندن بقایای گیاهی به خاک دارد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان لنجان نیز در این خصوص گفت: در مورد سوزاندن پوشال های برنج تمامی ارگان های مربوطه از جمله جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت وسایر ارگان ها تمامی تلا تلاش خود را برای ممانعت از این عمل انجام دادند.
فاطمه محمدی افزود: اداره حفاظت محیط زیست در سال گذشته ۴۵ پرونده و امسال ۳۲ پرونده در این اترباط به مراجع قضایی ارسال کرده است.
شهرستان لنجان با ۲۶۳هزار نفر جمعیت و ۹ شهر در …

سوزاندن بقایای شلتوک سلامت ساکنان لنجان را به خطر می اندازد

[ مشاهده متن کامل سوزاندن بقایای شلتوک سلامت ساکنان لنجان را به خطر می اندازد در خبرگزاری جمهوری اسلامی ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *