فواید و خواص گیاه تاج خروس – آکا آکاایران: فواید و خواص گیاه تاج خروس

آکاایران: فواید و خواص گیاه تاج خروس
فیسبوک توییتر گوگل پینترست تلگرام
تامین پروتئین ، درمان بیماری های قلبی و عروقی و یبوست و کاهش وزن از جمله فواید گیاه تاج خروس هستند.

آکاایران: فواید و خواص گیاه تاج خروس
خواص گیاه تاج خروس
به گزارش آکاایران: گیاه تاج خروس عضو خانواده گیاهان گل دار تاج خروسیان است که شامل چغندر ، اسفناج و کینوا می شود. وجه مشخصه این خانواده سرعت بالای رشد و طبیعت رقابتی آن ها است.
فواید گیاه تاج خروس
تکمیل منبع پروتئین : متناسب باکیفیت این گیاه متشکل از ۱۳ تا ۱۹ درصد پروتئین است که از پروتئین های موجود در غلات ماند برنج، ذرت و گندم سیاه بیشتر است. این پروتئین همچنین حاوی تمامی هشت آمینواسید ضروری است که این گیاه را به منبع خوبی برای تأمین پروتئین برای گیاهخواران بدل کرده است.
بدون گلوتن: تاج خروس نیز مانند کینوآ و گندم سیاه به طور طبیعی بدون گلوتن است. گلوتن نه تنها برای کسانی که از بیماری سلیاک رنج می برند مضر است برای هر کسی بدون هیچ حساسیتی نیز بد است زیرا پروتئین ی را به نام زنولین فعال می سازد. همچنین حاوی فیتیک اسید است، ترکیبی شیمیایی که بسیاری از مواد معدنی مهم نظیر منیزیم را از فراهمی زیستی خارج می کند.
فایده برای قلب و عروق: روغن تاج خروس برای مریضان مبتلابه بیماری شریان های کرونری مفید است. همچنین در درمان تصلب شرایین یا باریک شدن شریان ها نیز مؤثر است.
سرشار از فیبر غذایی: یک فنجان گیاه تاج خروس پخته شده ۵ گرم فیبر غذایی دارد یا ۲۱ درصد نیاز روزانه ما را تأمین می کند. بخش اعظم این فیبر غیر قابل حل هستند که سالم و دست نخورده از روده …

[ مشاهده متن کامل فواید و خواص گیاه تاج خروس – آکا آکاایران: فواید و خواص گیاه تاج خروس در آکاایران ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *