مافیای واردات برنج می تواند وزیر جهاد کشاورزی را هم بخرد!

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از کاهش تعرفه واردات برنج گفت: کاهش تعرفه ی واردات برنج تا حد صفر به معنای مرگ اشتغال در کشور است و مافیای برنج در کشور آن قدر قوی است که حتی می تواند خود وزیر را هم بخرد.

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمد صادق حسنی جویباری در مصاحبه با رادیو گفت و گو با موضوع کاهش تعرفه ی واردات برنج اظهار داشت: بنده طبق آمار دقیقی که کاملا مستند است و از وزارتخانه ی وزیر جهاد کشاورزی آن را دریافت کرده ام می گویم که احتیاجی به واردات برنج نداریم اما مافیای برنج در کشور آن قدر قوی است و به حدی از این راه سود بدست می آورد که حتی می تواند خود وزیر را بخرد.
وی تصریح کرد:از نظر من ارتباط بحث شب عید و کاهش تعرفه ی واردات برنج تا حد صفر یا ۵ درصد به معنای مرگ اشتغال در کشور است و در این میان معلوم نیست که وزیر جهاد کشاورزی مشخصا چه می کند؟
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با ارائه ی آماری خاطر نشان کرد: میزان تولید داخلی برنج در کشور ۲ هزار و ۴۰۰ میلیون است اما متاسفانه بطور میانگین سالی ۱ میلیون تن برنج وارد می کنند در صورتی که هیچ احتیاجی به واردات برنج در کشور نداریم.
همچنین یکی از وارد کنندگان برنج در کشور در این رابطه با اعلام مخالفت خود با صحبت های عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،بیان داشت: درست است که مافیای برنج وجود دارد و منکر وجود آن نمی توان بود اما نه در حدی که با پیش کشیدن این موضوع کل صورت مسئله را پاک کرد.
این فعال حوزه ی برنج تصریح کرد: ما بطور متوسط سالی ۲ میلیون تن تولید برنج داریم که این رقم مربوط به تولید برنج خام می باشد و طبق آمار انجمن برنج ایران، رقمی حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن تولید برنج داخلی داشته ایم.
وی در ادامه افزود: در حالی که مصرف سرانه ی برنج در کشور به ازای هر نفر حدودا ۴۰ کیلو گرم است بدین معناست که ما حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج نیاز داریم بنابراین نظریه ی عدم نیاز …

[ مشاهده متن کامل مافیای واردات برنج می تواند وزیر جهاد کشاورزی را هم بخرد! در پایگاه هم اندیشی یاران انقلاب اسلامی ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *