مجلس درباره گرانی ها به دولت تذکرمی دهد

مجلس درباره گرانی ها به دولت تذکرمی دهد
گرانی های سریالی مایحتاج عمومی مردم شائبه رها شدن بازار را به ذهن متبادر می کند؛ گرانی هایی که از گوشت قرمز، مرغ، برنج، حبوبات، لبنیات و میوه شروع و حالا هم به پیاز ختم شده است.

به گزارش قدس آنلاین ، گرانی های سریالی مایحتاج عمومی مردم شائبه رها شدن بازار را به ذهن متبادر می کند؛ گرانی هایی که از گوشت قرمز، مرغ، برنج، حبوبات، لبنیات و میوه شروع و حالا هم به پیاز ختم شده است.
پیاز به عنوان تازه ترین قسمت سریال گرانی ها هفته هاست که اشک مردم را درآورده و مواردی متعدد از فروش بالای ۳۵۰۰ تومان در خرده فروشی ها گزارش شده است اما مدیرکل دفتر محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی با فصلی خواندن این گرانی صراحتاً عنوان کرده که میانگین قیمت پیاز در سطح عمده فروشی ۲۰۵۰ تومان است اما اگر فردی آن را ۵۰۰۰ یا ۷۰۰۰ تومان هم بفروشد وزارت جهاد کشاورزی اختیاری برای برخورد با وی ندارد! حسین اصغری، تعزیرات و اتحادیه مربوطه را مسئول برخورد با گران فروشی دانست؛ با این توجیه که وزارت جهاد فقط در سطح عمده فروشی می تواند با گران-فروشی برخورد کند.
*نبود رفتار قاطع دولت
واقعیت این است که گران فروشی های متعدد، بی توجهی نهادهای متولی نظارت و رصد بازار از جمله سازمان حمایت، پاسکاری وظیفه تنظیم بازار و کنترل قیمت ها بین دو وزارتخانه جهاد و صنعت پس از اجرای قانون انتزاع برای مصرف کنندگان به امری عادی و روزمره تبدیل شده است اما بار تراژیک سریال گرانی های بی ضابطه، زمانی بر گرده نحیف مردم سنگین تر می شود که دولت در برابر این گرانی ها رفتاری قاطع از خود نشان نمی دهد.
 یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به خبرنگار ما که پرسید چرا در شرایطی که دولت بازار را رها کرده و قدرت خرید مردم را نادیده می گیرد، مجلس واکنش درخوری به این گرانی ها و نهادهای تنظیم و کنترل کننده بازار نشان نمی دهد، گفت: ما به لحاظ قانونی، …

مجلس درباره گرانی ها به دولت تذکرمی دهد

[ مشاهده متن کامل مجلس درباره گرانی ها به دولت تذکرمی دهد در پایگاه خبری – تحلیلی قدس آنلاین ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *