نمایش مجسمه های کاهی در سیاهکل

مجسمه های کاهی و کلوشی ساخته شده از پسماند محصول برنج برای نخستین بار در کشور در جشنواره برنج سیاهکل به نمایش درآمد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سیاهکل، علیرضا رحیم پور عصر امروز در مراسم دومین جشنواره کشوری برنج در سیاهکل اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره توجه به برنج کاری و کشاورزان برنج کار است.
وی با اشاره به اینکه عکاسان زیادی در برگزاری این جشنواره کمک کردند گفت: عکاسان در قالب تورهای عکاسی با حضور خود در مزارع گیلان عکس های زیبایی گرفتند که ۴۰ عکس منتخب در نمایشگاهی در حاشیه جشنواره به نمایش گذاشته شده است.
رحیم پور با بیان اینکه این همایش به ترویج فرهنگ کمک به یکدیگر در کشاورزان کمک می کند خاطرنشان کرد: کمک کردن مردم به یکدیگر در زمان قدیم بیشتر مشهود بوده است و امروزه کمرنگ شده است.
دبیر جشنواره کشوری برنج با اشاره به برگزاری میز برنج در این جشنواره اعلام داشت: در این دوره از جشنواره، اساتید دانشگاه به سئوالات برنج کاران پاسخ می دهند و ارتباط مستقیم بین دانشگاه ها و کشاورزان برقرار می شود.
رحیم پور با بیان اینکه کشاورزان خلاق برنج کار در این جشنواره معرفی می شوند عنوان داشت: با معرفی این کشاورزان و فرصت سخنرانی داده شده به آن ها، تجاربشان در اختیار دیگر کشاورزان این حوزه قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از جلوه های ویژه دوره دوم جشنواره برنج، نمایش مجسمه های کاهی و کلوشی است گفت: ساخت و نمایش این مجسمه ها برای اولین بار در کشور اتفاق می افتد و هدف از ساخت این مجسمه ها این است که ارزش پسماندهای برنج نشان داده شده و در صنعت صنایع دستی به کار گرفته شود.
دبیر جشنواره کشوری برنج در سیاهکل، برنج را دومین …

[ مشاهده متن کامل نمایش مجسمه های کاهی در سیاهکل در تابناک ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *