کاندیداهای شوراها حق اعتراض دارند/۲۶صندوق بازشماری می شود

بندرعباس – رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها در هرمزگان با بیان اینکه بدعت اشتباه دادن کارت شارژ، برنج و پتو انتخابات را به بیراه برده است، گفت: عزت مردم را با پول و کارت شارژ نخرید.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد مرادی ظهر پنجشنبه در جلسه مشترک اعضای هیئت عالی نظارت بر انتخابات استان هرمزگان با کاندیداهای معترض به انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان هرمزگان بیان داشت: این جلسه به درخواست هیئت عالی نظارت بر انتخابات برای شنیدن خواسته های کاندیداهای شورای شهر و روستا برگزار شد.
وی عنوان کرد:کار انتخاباتی هیئت نظارت استان از ۳۰ اسفند سال۹۵ آغاز شد. وجود ما به اختیار خودمان نبود، بر اساس قانون و بالاجبار وارد این عرصه شدیم. طبق قانون در هر استان سه نماینده باید عضو هیئت عالی نظارت استان باشند.
مرادی خاطرنشان کرد: بین ۸هزار و ۴۰۰ نفر از شهر و روستا باید همه را بررسی می کردیم و نظر نهایی را بر تایید و یا رد می دادیم، به طور شبانه روزی پرونده ها مورد بررسی قرار گرفت.
وی اظهارداشت: اگر مسیر انتخابات را از قانون فاصله دهیم اول به حیثیت خودمان و بعد انقلاب و سپس کاندیداها ضربه می زنیم.
رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها در هرمزگان ابرازداشت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که در تمامی ادوار گذشته با آن روبرو بودیم، عزت و رای مردم را با کارت شارژ، برنج و غذا و با پوشش دینی برای ساخت و تجهیز مساجد می خرند. خرید و فروش رای یک آسیب جدی در عرصه انتخاباتاست که باید به طور جدی با آن برخورد شود.
مرادی تصریح کرد: کارنمایندگان مردم در مجلس و شورا فراتر از حل مشکلات کوچک است. متاسفانه این رویه خرید و فروش رای و دادن وعده های خارج از چارچوب قانون و وظیفه مجلس و شورا از گذشته گذاشته شده است که اگر جلوی آن را نگیریم در آینده ضربات بدی خواهیم خورد.
وی افزود: قانونی در مجلس تصویب کردیم که اگر خرید و فروش رای در صندوقی محرز شود …

[ مشاهده متن کامل کاندیداهای شوراها حق اعتراض دارند/۲۶صندوق بازشماری می شود در خبرگزاری مهر ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *