۱۲۰۰ تن برنج در شهرستان لنده برداشت می شود

۱۲۰۰ تن برنج در شهرستان لنده برداشت می شود
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده گفت: بر اساس پیش بینی ها امسال از اراضی زیرکشت این شهرستان ۱۲۰۰ تن برنج برداشت شود.

مختار مشهدی زاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در لنده ، اظهار داشت: سطح زیرکشت برنج در شالیزارهای شهرستان لنده ۲۳۰ هکتار بوده که بر اساس پیش بینی ها در سال جاری از شالیزارهای این شهرستان یک هزار و ۲۰۰ تن برنج برداشت می شود.
وی با بیان اینکه برداشت این محصول تا اواسط آبان ماه ادامه دارد: مهمترین ارقام برنج کشت شده امسال در شهرستان لنده فجر، چمپا، شمیم و گرده محلی با کیفیت مطلوب و عالی است.
مشهدی زاده با اشاره به جریان داشتن دو رود موگرمون و مارون در اطراف لنده ادامه داد: امسال برای تامین آب مورد نیاز اراضی زیر کشت برنج در سطح شهرستان با کمبود آب روبه رو نبوده و این امر سبب رشد ۱۰ درصدی برداشت برنج نسبت به سال گذشته در شهرستان شده است.
وی ابراز کرد:محصول برنج این شهرستان از نظر کیفیت و کمیت از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده که سبب رضایت مندی مردم و خانواده های کشاورزان شده است.
مشهدی زاده در زمینه شیوه های کشت و برداشت برنج در شهر لنده، گفت: این محصول در این شهرستان به صورت ۱۰۰ درصدی سنتی انجام می شود و عمده ارقام کشت شده ازکیفیت بالایی برخوردار است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده ۷۰ درصد شالیزارهای موجود برنج فجر است، بیان کرد: برنج مازاد مصرف کشاورزان این شهرستان به شهرهای اطراف صادر می شود.

۱۲۰۰ تن برنج در شهرستان لنده برداشت می شود

[ مشاهده متن کامل ۱۲۰۰ تن برنج در شهرستان لنده برداشت می شود در خبرگزاری تسنیم ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *