۷۵۰۰ تن شلتوک و برنج از مزارع شهرستان پارس آباد برداشت می شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد گفت: امسال پیش بینی می شود هفت هزار و ۵۰۰ تن شلتوک و برنج شامل پنج هزار تن شلتوک و دو هزار و ۵۰۰ تن برنج سفید از مزارع و شالیزارهای شهرستان پارس آباد برداشت شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازپارس آباد ، علی اکبر حسنیان پیش از ظهر امروز در بازدید از مزارع شالیزارهای برنج پارس آباد اظهار داشت: با هدف توسعه تولید برنج در اراضی مستعد شهرستان، امسال بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت برنج اختصاص یافته است که پیش بینی می شود محصولی کیفی و مناسب از این منطقه برداشت شود.
وی بیان کرد: با توجه به اراضی به زیر کشت رفته این محصول پیش بینی می شود هفت هزار و ۵۰۰ تن شلتوک و برنج شامل پنج هزار تن شلتوک و دو هزار و ۵۰۰ تن برنج سفید از مزارع و شالیزارهای شهرستان پارس آباد برداشت شده و راهی بازارهای مصرف شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد برنج تولیدشده در شالیزارهای پارس آباد را از جمله محصولات کیفی و مرغوب دانست و افزود: این شهرستان سهم مهم و بسزایی در تولید برنج سفید و بذر شلتوک داشته و از مناطق مستعد برای کشت این محصول به شمار می رود که برنج تولیدشده در این منطقه از مقبولیت بالایی برخوردار است.
حسنیان تصریح کرد: دو نوع برنج طارم و هاشمی که از شهرت و جایگاه ویژه ای در سطح جهانی و کشوری برخوردار بوده از سالم ترین و مرغوب ترین محصولات برنج به شمار می رود در اراضی حاشیه رود ارس در منطقه ای به نام شامات در شهرستان پارس آباد کشت و روانه بازار می شود که محصول تولیدشده در این شهرستان مشتریان بسیاری دارد.
وی گفت: کشت برنج در شهرستان پارس آباد در دو نوبت اول و دوم انجام شده و با توجه به مستعد بودن ارضی کیفیت این محصول زبانزد همگان بوده و به دلیل استعداد بالای این راضی و تولید برنجی با مشتریان زیاد در این منطقه تلاش می کنیم تا تولید این محصول را در شهرستان افزایش دهیم.
مدیر …

[ مشاهده متن کامل ۷۵۰۰ تن شلتوک و برنج از مزارع شهرستان پارس آباد برداشت می شود در خبرگزاری تسنیم ]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *